Termal Etiket

Termal Etiket

Baskılı Etiket 

Çeşitli özelliklerde baskılı etiketler üretmekteyiz. 
Baskılı etiket ürünlerini sipariş onayından itibaren en geç 5 iş günü içerisinde teslim ediyoruz. 

Ürettiğimiz baskılı etiket çeşitleri 

Baskılı Termal Etiket 

Baskılı Eko Termal Etiket: Kağıt üzerine ribon kullanılmadan direkt olarak ısı yöntemi ile baskı alınır. Nem, alkol ve ışığa duyarlı olduğundan raf ömrü kısa bir etiket çeşididir. Sıcağa dayanıklı olmadığı için üzerindeki bilgiler kalıcı değildir. Genellikle düşük maliyetli olduğu için market etiketi, terazi etiketi, manav etiketi, kasap etiketi, şarküteri etiketi olarak kullanılmaktadır. 

Baskılı Lamine Termal EtiketHer iki yüzeyi de lamine edilerek nem ve aşırı ışığa karşı dayanıklı hale getirilmiş bir termal etiket tipidir. Ekonomik termal etikete oranla üzerindeki yazılar daha kalıcıdır. 

Baskılı Termal Karton Etiket 
Baskı yüzeyi termal kaplı kartondan üretilmiş etiket çeşididir. Genellikle ekonomik termal malzeme kullanılır. Ribon kullanılmadığı için baskı maliyeti ekonomik bir etikettir. Işığa ve neme karşı hassas olduğu için uzun süreli işlerde tercih edilmemektedir. Sezonluk ürünler için Tekstil Etiketleri, Maç Biletleri, Yaka kartları ve giriş Kartları, Fuar ve organizasyon biletleri, Raf Etiketleri, Market etiketleri olarak uygulamaları mevcuttur. 

Baskılı Ttr Karton Etiket 
İki yüzüde kuşe kaplanmış, ya da yüzeyi kuşe kaplanmış karton kağıttan üretilen baskılı etiket çeşididir. Zemine renkli baskı ile barkod yazıcıda TTR baskı yapmak mümkündür. Kütüphanelerde okuyucu kartları,Tekstil Etiketleri, Fuar giriş biletleri, maç biletleri, vs gibi uygulamalarda kullanılabilmektedir. 

Baskılı Termal Transfer Etiketleri


Baskılı Vellum Etiket 
Hamur Kağıdın TTR yazıcılarda iyi sonuç vermesi için baskı yüzü yüksek oranda düzeltilmiş ve zemin pürüzsüz hale getirilmiştir bir etiket türüdür. Ribbon baskı yöntemi ile barkod yazıcı ile yazdırılabilir. 

Baskılı Kuşe Etiket 
Zemini düzeltilmiş üzerine kuşe hamuru sıvanmış kağıttan üretilen etiket türüdür. Vellum etikete oranla daha parlak görünümlü bir etiket çeşididir. Ribon baskı yöntemi ile etiket yazıcıdan çıktı alınabilir. 

Baskılı Chromolux Etiket 
Kuşe etikete oranla daha parlak bir malzemeden üretilmiştir. Ribbon baskı ile barkod yazıcıdan çıktı alınabilir. Baskılı Floresan Etiket : Zemini floresan boya ile boyanmış malzemeden üretilen etiket çeşididir. Ribon baskı yöntemi ile etiket yazıcıdan baskı alınabilir. Baskılı Silver Kuşe Etiket: Yüzeyi parlak ve yırtılan bir etiket hammaddesinden üretmekteyiz. Genellikle içecek ve madeni yağ sektöründe kullanılan bir etiket çeşididir. 

Baskılı Kırılgan Etiket ve Parçalanan Etiket 
Yüzeyi mat görünümlü özel bir etikettir. Yapıştırıldığı yüzeyden tek parça olarak değil parçalanarak çıkan etiket malzemesinden üretilmektedir. Ribon baskı yöntemi ile barkod yazıcıda kullanılabilmektedir. 

Baskılı Plastik Bazlı Etiket 
Plastik bazlı malzemeden üretilmekte olan Baskılı plastik bazlı etiket, genellikle plastik diye de adlandırılır. En büyük özelliği kağıt grubunun aksine çok dayanıklıdır. 
Sudan, nemden, güneş ışığından kesinlikle etkilenmeyen bir etiket türüdür. Bir kısmı geri dönüşümsüz, bir kısmı da çok uzun zamanda tabiatta kaybolurlar. 

Plastik bazlı baskılı etiket çok dayanıklı malzemeden üretildiği için dayanıklılık gerektiren her türlü uygulamada kullanılmaktadır. Whitemat Etiket, Glosewhite Etiket, Silvermat Etiket, Polietilen Etiket, Opak Etiket, Ploetilen Etiket, Şeffaf Etiket, Polipropilen Opak Etiket, en tanınmış çeşitleridir. Şampuan Etiketleri, Plaka Etiketler, demirbaş Etiketleri, sabun etiketleri, bidon etiketleri olarak piyasada yaygın olarak kullanılmaktadır. Plastik bazlı etiketlere ribon baskı yöntemi ile baskı alınmabilmektedir. 

Baskılı Yıkama Talimatı Etiketleri Care Label (Japon Akmaz) : Kalite bakımından çok farklılık gösteren ve piyasada çok fazla türü bulunan bir kumaştır.Yıkama talimatı, akmaz olarakta bilinir. %100 Naylon; termal transfer, letter press serigraf ve sıcak baskıya uygunluk taşır.Yapışkanlı ve yapışkansız çeşitleri vardır. 

Genellikle tekstil sektöründe yıkama talimatı olarak kullanılır. Malzeme kalitesi ve üzerine baskı yapılan Ribon kalitesine göre ağır yıkama ve taşlamada çıkmaz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda her kalite ve metrajda kesimi yapılmaktadır. 
Hafif Yıkama : Kuru temizleme ve hafif yıkama yapılıcak ürünlerde kullanılan sarf malzemeleridir. 
Ağır Yıkama : Taş , Enzim ve diğer ağır yıkama çeşitleri yapılacak ürünlerde kullanılan sarf malzemeleridir.

Etiketler: