WhatsApp

Sık Sorulan Sorular

Siyah ve beyaz çubukların (öğeler) bileşimi, o barkod türü için belirlenmiş bir algoritmayı izleyen farklı metin karakterlerini temsil eder. Elemanların sırasını değiştirirseniz, farklı bir metin elde edersiniz. Barkod tarayıcı, bilgisayarınızın anlayabileceği bir metin dizisine dönüşen siyah-beyaz desenini okur.
2D kodlar 2000 karaktere kadar çıkarken 1D barkodların 20-25 karakterden oluşması mümkündür. Temel pratik kaygı, barkodtaki bilginin miktarını artırdıkça, o kadar büyük olacağıdır. Bu özellikle 1D barkodlarda geçerlidir ve çoğu insanın 8-15 karakterini kodlar.

Barkod etiketler kağıt bazlı ve plastik bazlı etiketlerden oluşturulan ve ürünlerin barkodlama işlemleri için kullanılmaktadır. Bu etiketler yapışkanlı veya yapışkansız olarak üretilir. Barkod etiketi ister kendiniz basabilirsiniz eğer istemesseniz bizlere hangi özelliklerde olmasını istiyorsanız bizler sizlere özel basabiliriz. Barkod etiketler satışa sunduğunuz ürünlerin kimliği gibidir. Barkod etiketlerinde hem ürün hakkında bilgiler hemde firmanın hakkında bilgiler yer almaktadır. barkod etiketlerin ölçülerinde belirli bir ölçu bulunmamaktadır. Sizlerin kullanacağınız yerlere özel ölçüler ile üretim yapmaktayız. 

Barkod etiket türlerini incelemek isterseniz eğer Termal etiketr, lamine termal etiket, eko termal etiket, kuşe etiket, vellum etiket, silvermat etiket, polietilen PE etiket, polipropilen PP etiket, gib bir çok etiket türü mevcuttur. Seri numaralı barkod etiketin kullanımı sizlerin belirlemiş olduğu numaralar ile üretimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerin isteği üzere barkot etiketleriniz baskılı ve baskısız bir şekilde teslim edilmektedir.

Kuşe etiket ribonlu baskıyla uyumlu bir etiket çeşitidir. Kuşe etiketlerin sıklıkla tercih edilmesinin temel sebebi ise diğer etiket türlerine göre fiyatının uygun olmasıdır. Kağıt bazlı etiketlerden en çok tercih edilen etiket türüdür. Kuşe etiketin iki çeşidi mevcuttur bunlardan birincisi parlak kuşe etiket, ikincisi ise yarı parlak kuşe etiketlerdir. Kuşe etiketlerin hammaddesinde kağıt olduğu için ısıya, suya ve kolay bir şekilde yırtılabilmektedir. ancak diğer kağıt bazlı termal etiketlere göre daha çok dayanma gücü bulunmaktadır. Wax ve Wax-Resin ribbon ile daha iyi baskı alma şansına sahiptir. Bunun nedeni ise pürüzlü bir yapıya sahip olmamasıdır. 

Kuşe etiketin hammaddesinde bulunan kağıt olmasından kolayca yırtılabilir, ısı ve suya fazla dayanıklı değildir. Genellikle yüksek triajlı kullanım alanlarında sıklıkla görülmektedir. sıklıkla görebileceğiniz yerler ise sağlık sektörleri, gıda ambalajlarında, evlerde, temizlik ürünlerinde, hızlı tüketim sektörlerinde genellikle sıklıkla görülmektedir.

OT/VT alanlarında kullanım gösterilen barkod etiketi uygulamasında kuşe etiketler sizlere ekonomi durumunda uygun fiyatlar sunar. Termal etiketlerin raf(Bekleme)ömürlerinin kısa oluşundan dolayı özellikle uzun raf ömrü isteyen işletmeler ve firmalar için sizlere önerebileceğim etiket türlerinden birinci ise kuşe etiket olacaktır. Kuşe etiketlerin bekleme süresi termal etiketlere göre daha fazladır.

Farklı Türdeki Kuşe Etiketlerin hemen hemen her tür uygulamada kullanıldığı ve kullanım oranının en yüksek olarak görüldüğü etiketlerden birincisi Yarı parlak kuşe etikettir. Son derecede baskılı ve baskısız barkod kuşe etiketlerin kullanımı oldukça fazladır. Yüzeyinin parlaklığı ve parlak kuşe ve kromolüks deki gibi fiyat bakımından uygun olmasada bütün seçimlerin önüne geçer.

Kuşe Etiket, hammaddesinin kağıt olmasından kolayca yırtılabilir ve ıslanabilir. Bunlara rağmen yüksek derecede kullanım göstermektedir. Sıklıkla görülen kullanım alanlar ise ev, temizlik ürünlerinde, gıda ambalajlarında, hızlı tüketim sektöründe, sağlık sektöründe kullanımı cok daha fazladır.

Yerli üretim, yerli ve milli bakış açılarıda artık türkiyemizin en önemli politikalarında birisidir. Bundan sonra artık etiket firmalarının da milli bilincin içerisinde bulunacaktır. Uluslar arası alanda sektörün liderlerinden olan şoteks Yerli olmanın gururunu taşımaktadır. Yerli üretim logosunun çıkışından itibaren türkiye topraklarının sınırları içerisinde yapılan bütün üretimlerin hepsinin etiketlerinde yerli üretim logosu bulundurulması gerekmektedir. 

Sizlerin kullanım gösterdiği etiket boyutları Türkmalı logosu ile birlikte bulunan gerekli ibareler ile etiketlerin boyutları artık daha büyük olacaktır. Ayrıca yasalara göre artık etiketlerde yanıltıcı ve yanlış bilgilerin bulunmaması için artık etiketlerde ürünlerinde görseli bulunması gerekmektedir. Yanıltıcı ve hatalı bilgilerin ticaret bakanlığı tarafından sıkı bir şekilde takip edilip ticaret bakanlı tarafından tüketicilerimizinde duyarlı olması beklenmektedir.

Barkodlar geniş bir boyut aralığında olabilir ve 2B kodu kullanırken 1/8 inç kareye inebilir. Yaptıgınız barkod içerikle alakalı olduğu gibi barkod yazıcınızında çözünürlüğü ile doğru orantılıdır.

Doğrudan termal, ısıya duyarlı bir tabaka ile kaplanmış bir etiket türüdür .Bu etiket cinsine termal etiket denilmektedir.Termal transferde ise kağıda bir görüntü yakılır ve burada termal transfer ile etikete yazdırmak için bir şerit kullanırsınız. Doğrudan termal zamanla kararır ve yok olur.Yüksek sıcaklıklar veya güneş ışığına maruz kalan ortamlar için iyi bir seçim değildir. Termal transfer baskısı daha kalıcı bir çözümdür ve solmaz.Kuşe dediğimiz kagıt türüne baskı yapılır.

Denetim masasından aygıtlar ve yazıcılara girin,bartender sürücü kullanıyor iseniz,yazıcı özelliklerindeGenelTercihlerSeçenekler bölümünden geçerli yazıcı ayarları seçeneğini kaldırıp koyuluğu ayarlayabilirsiniz.

Bilgi Talep Formu